Yunusemre’de zeytin üretimi artacak

İlçede tarımsal çeşitliliği arttırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi, üreticilere Şelale Plaza’da gerçekleştirilen temsili törenle zeytin fidanı dağıttı. Törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin yanı sıra AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Tarımsal çeşitlilik artacak

Etkinlikte üreticilere temsili olarak zeytin fidanı dağıtıldı. Özellikle Yuntdağı’nda tarımsal ürün çeşitliliğini arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Çerçi, “Üreticilerimize yönelik zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştirdik. Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz üreticilerimize yerinde fidan dağıtımı yapacaklar. Kırsal mahallelerde ürün çeşitliliğini arttırmak, üreticimizi ekonomik olarak da kalkındırmak istiyoruz. Bu anlamda projeler üretiyoruz, üretmeye de devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından törene katılan vatandaşlara temsili olarak zeytin fidanı dağıtımı yapıldı.

Bir önceki yazımız olan MHP’li Akçay’dan ‘Tehlike geçmedi’ uyarısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir