Yaptırdığı sağlık merkezinden son yolculuğuna uğurlandı

Akan’ın cenazesi törenin ardından Turgutlu Mezarlığında toprağa verildi.

Aslen Turgutlulu olan ve İzmir’de ikamet eden Turgutlu Belediyesi eski başkanlarından Reşit Akan’ın kardeşi olan Reşat Akan yakalandığı kanser hastalığına yenik düştü ve hayata gözlerini yumdu. Turgutlu’ya değeri 4 milyon TL’ye yakın bir sağlık merkezi kazandıran ve hasta yatağından kalkarak 19 Nisan 2017’de tesisin devir teslim törenine ambulansla getirilerek katılan Akan’ın vefatı Turgutlu’da büyük üzüntüyle karşılandı. Eşi Muzaffer Akan ve kendi adını taşıyan Sağlık Merkezi’ni dünya gözüyle son bir kez görme şansını yakalayan Reşat Akan’ın cenazesi bugün İzmir Alsancak Hocazade Camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Turgutlu’ya kazandırdığı sağlık merkezine getirildi. Akan’ın cenazesi burada düzenlenen törenin ardından Turgutlu Belediyesi mezarlığında bulunan Aile Kabristanına defnedildi.

Ölmeden önce Turgutlu’ya kazandırdığı sağlık merkezinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanan Reşat Akan sevdiklerinin hayır duasını aldı. Veda törenine Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Ahmetli Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Engin Yıldırım, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş, bürokratlar, sağlık merkezi çalışanları ve Akan ailesinin yakınları katıldı.

Bir önceki yazımız olan ’Televizyon Cumhuriyeti’ büyük beğeni topladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir