Tuba Büyüküstün ile görüntülenen ünlü işletmeciye 15 yıla kadar hapis istemi

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün ile adının aşk dedikodularına karıştığı işletmeci Umut Evirgen 18 Haziran’da Emirgan’da bir mekanda görüntülenmişti. Olayın ardından Evirgen’in korumaları olduğu iddia edilen 2 kişi, Hürriyet muhabiri İsmail Bayrak ve Takvim Gazetesi muhabiri Aydın Hamza’nın içinde olduğu aracı kovalamaya başlamış, aracın önünü keserek silah zoruyla Bayrak’ın fotoğraf makinesini gasp etmişti.

Bayrak’ın olay sonrası Sarıyer Asayiş Büro Amirliği’ne giderek Evirgen ve korumalarından şikayetçi olması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan işletmeci Umut Evirgen ve korumaları olduğu iddia edilen Doğan Akbaş ile Ahmet Fatih Baltacı gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma devam ederken gazeteci İsmail Bayrak ve Aydın Hamza’nın şikayetlerini geri çektikleri ortaya çıktı. Cumhuriyet Savcısı, suçun şikayete bağlı olmamasını dikkate alarak Umut Evirgen, Doğan Akbaş ve Ahmet Fatih Baltacı hakkında iddianame hazırladı.

Savcı, 3 şüphelinin “Birden fazla kişi tarafından birlikte, silahla yol kesmek suretiyle ya da konutta, işyerinde yağma” suçundan ayrı ayrı 10 yıldan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Başak Akbulut

Bir önceki yazımız olan Ebru Gündeş’ten muhteşem final başlıklı makalemizde antalya, ebru gündeş ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir