Şiyak’tan kırmızı dipli mumla davet

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak Kula’yı ziyaret ederek Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Palabıyık nezdinde tüm Kulalıları güreş festivaline davet etti.

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u ziyaret ederek, Yunusemre Belediyesi tarafından 9 Nisan tarihinde Ortaköy Mesire Alanında düzenlenecek ’Geleneksel Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne davet etti. Davetiyeleri dağıtırken önemli bir kültürü de yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Şiyak, 654 yıllık tarihe sahip Kırkpınar Güreşlerinde davetin sembolü olan kırmızı dipli mumu Başkan Palabıyık ve Tosun’a hediye etti.

Başkan Yardımcısı Şiyak, AK Parti Kula İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Kırkpınar ağalarının eskiden güreşe davet edecekleri devlet erkanı, eşraf ve erkandan olanlar ile önemli saydıkları dostlarına kırmızı dipli mum gönderdiklerini ifade ederek şu bilgileri verdi: “Yunusemre Belediyesi olarak bizlerde 9 Nisan’da ikicisini düzenleyeceğimiz güreş festivali için, davetiye götürdüğümüz kişilere 654 yıllık bir geleneği yaşatmak adına kırmızı dipli mum hediye ediyoruz. Kırkpınar’da davetiye olarak kullanılan mumun bir tarafının kırmızıya boyanması, aşırı bir sevgiyle davet anlamına geliyor. Bu vesile ile Kulalı tüm hemşerilerimizi güreş festivalimize bekliyoruz.”

Şiyak, güreşlere ülke genelinden 40’ı başpehlivan olmak üzere 300 güreşçinin katılacağı belirtirken, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık da nazik daveti için Şiyak’a teşekkür ederek, Yuntdağı Yağlı Güreş festivalinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Bir önceki yazımız olan Karaveliler’in hasret kaldığı projeler MASKİ’den başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir