Salihli’de inşaat sektöründeki yeni uygulamalar görüşüldü

Salihli Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca, Belediye İmar İşleri Müdürü Selcen Doğan ve İmar İşleri Müdürlüğü Personeli ile ilçedeki inşaat sektöründe faaliyet gösteren mimar, elektrik, inşaat, harita ve makine mühendisleri ile yapı denetim firma temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Zeki Kayda, yeni uygulamalar ve düzenlemeler ile birlikte inşaat sektörünün daha da hareketleneceğini belirterek, “Reform niteliği taşıyan yeni uygulamalar, özellikle inşaat ve ruhsat süreçleri ile hızlı, sağlıklı ve yasalara uygun bir şekilde yapılaşmanın sağlanması açısından büyük önem taşıyor. Daha güzel ve yaşanılabilir bir Salihli olması noktasında herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekiyor” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca ve İmar İşleri Müdürü Selcen Doğan da Salihli’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren mimar, elektrik, inşaat, harita ve makine mühendisleri ile yapı denetim firma temsilcilerine inşaat sektöründeki yeni uygulamalar ve düzenlemeler hakkında detaylı bilgiler sundu.

Toplantıda ayrıca, projelerin işleyişi ve ruhsatlandırılması hususları ele alınarak görüşüldü.

Bir önceki yazımız olan Selendi’de öğrenci servisleri denetlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir