Manisa’daki depremi önceden tahmin ettiğini iddia etti

3 şiddetindeki depremi 3 gün önceden tahmin ettiğini iddia etti.

Türkiye ve dünyadaki sismik hareketlilik üzerine kendi imkanlarıyla araştırmalar yapan ve bu görüşlerini sosyal medya üzerinde kurduğu “Deprem Tahmin ve Araştırma Merkezi” adlı sayfa ile insanlarla paylaşan elektrik teknisyeni Ahmet Yakut, bu sabah Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Çavuşoğlu Mahallesi merkezli 4.3 şiddetindeki depremi önceden tahmin ettiğini söyledi. Kocaeli Gölcük’te ikamet eden ve 17 Ağustos depremini yaşayan Yakut, 30 Nisan’da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Saruhanlı-Akhisar arasında ani kırılmalardan dolayı en yüksek 4.4 şiddetinde deprem meydana gelebileceğini yazmıştı.

Yakut tahminiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Sosyal medya hesabımda bu depremi de 30 Mart sabahı 04.28 saatlerinde takipçilerimle paylaşmıştım. Araştırmalarıma dayalı düşüncem şu an için meydana gelen deprem, beklendiğim normal bir depremdi. Bu değerin üzerinde şu an için bir deprem olacağını zannetmiyorum. Ancak Manisa ilimiz deprem açısından 1. derece bir deprem bölgesi olduğu için, olası her mikro veya orta büyüklükteki deprem ya da bölge genelinde oluşabilecek anomali ve parametre bulguları ileriye dönük bizlere önsöz olacaktır dedi.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Sen nöbette kalmaya devam edecek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir