Kadına yönelik şiddete ‘Dur’ dediler

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği stajyer öğrencileri ‘kadına yönelik şiddete hayır’ temalı sosyal sorumluluk projesi kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanında farkındalık oluşturmak amacıyla stant açarak vatandaşlara broşür dağıttı.

Fiziksel şiddet görmüş kadını sembolize etmek için makyaj yapan öğrenciler, çalışma kapsamında alana ’Kadına şiddete karşı el kaldırın’ yazılı afiş astılar. Halka kendi hazırladıkları broşürler ile şiddet konusunda bilgilendirme yapan 10 stajyer öğrenci herhangi bir şiddete maruz kalındığında da nereye başvurulması gerektiğini anlattı.

Stajyer öğrencilerden sorumlu öğretim elemanları olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalından Doç. Dr. Dilek Özmen, Yrd. Doç. Dr. Aynur Çetinkaya, Araştırma Görevlileri Damla Şahin Büyük, Ali Tayhan ve Fatma Uyar da sosyal sorumluluk projesinde öğrencilere destek oldu.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler çevre konusunda bilgilendirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir