Hayvancılık desteklemeleri hesaplara yattı

Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ulvi Murat Tunca, 2016 yılı hayvancılık desteklemeleri konusunda açıklamalarda bulundu. Birlik Başkanı Tunca, “Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi, sağlıklı üretimin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, kayıt sistemlerinin güncel tutulması ve hayvancılık politikalarının etkinliğinin arttırılması amacı ile yetiştiricilerimiz desteklenmektedir. Bakanlığımız 2016 yılında aldığı karar gereği destekleme ödemelerini direk üreticilerin TC kimlik numaralarını baz alarak Ziraat Bankası üzerinden aktarmaktadır. 2016 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında buzağı desteklemeleri ve 2016 yılı Ekim, Kasım, Aralık aylarında gıda mevzuatına uygun veya soğutulmuş çiğ süt üretimi yapan üreticilerimizin TC numaralarının son rakamı 0 olanlar için 1 Nisan Cumartesi günü, TC Numaralarının son rakamı 2 ve 4 olanlar için 7 Nisan Cuma ve TC numaralarının son rakamı 6 ve 8 olanlar için ise 14 Nisan Cuma günü hak edişleri hesaplarında olacaktır” dedi.

Ayrıca Birlik Başkanı Tunca, Bakanlığın bu dönem litreye soğutulmuş çiğ inek sütü için 5 kuruş, koyun-keçi ve manda sütü için ise 20 kuruş destekleme ödemesi yaptığını belirtti.

“Ekonomiye katma değer sağlıyor”

Bakanlığın 2016 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında buzağı desteklemesinin de Manisa ilinde ön soy kütüğüne kayıtlı 4 bin 381 işletmeye 4.6 milyon lira, üç aylık süt desteklemesi dahilinde ise üyelere 940 bin lira destekleme ödemesi yapacağını belirten Tunca, “Desteklemeler ekonomiye katma değer sağlamaktadır. Devletimizin hayvancılığa verdiği destekler, üreticilerimizin hayvancılığı sürdürmesi ve geliştirmesi açısından çok yararlı, üreticilerimiz aldıkları destekler ile ihtiyaçlarını gidermekte, aynı zamanda ekonomiye katma değer sağlamaktadır” dedi.

Bir önceki yazımız olan Salihli Belediyespor, Yunusemre’yi konuk edecek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir