Daha temiz ve sağlıklı mahalleler için çalışıyorlar

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, daha temiz bir çevre için birçok alanda hizmet üretiyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında foseptik imalatları hızlı bir şekilde ilerliyor. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin altyapılarını yenilemek için başlatılan 101 Mahalle Projesi içerisinde yer alan foseptik imalatları, mahallelerin yıllardır bekledikleri hizmete kavuşmasını sağladı. Proje ile birlikte 68 foseptiğin ihalesine çıkan MASKİ, 27 noktada çalışmasını tamamladı.

Nüfus yoğunluğuna göre farklı projeler hazırlanıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, nüfus yoğunluğuna göre, atıksu arıtma, paket arıtma tesisleri ile foseptik imalatları yaparak, daha temiz bir çevreyi hedefliyor. Bu kapsamda, nüfusu bin kişiden az olan yerleşim yerlerine foseptik inşa ediliyor. Mahallelerdeki kanalizasyon hattına bağlantısı yapılan foseptiklerde biriken evsel nitelikli atıksular en yakın atıksu arıtma tesisine taşınarak arıtılıyor.

Bir önceki yazımız olan Yunus Emre Günleri’ne davet ettiler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir