Başkan Şirin, Makedon göçmenlerini ağırladı

Ziyaret esnasında Başkan Şirin’e saat ve göçmen ezgilerinden oluşan CD ve hediyeler takdim eden Manisa Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Deniz, “1,5 yıldır dernek yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyoruz. Sosyal aktivitelerin yanı sıra, kültürel bir çok faaliyetlerde bulunduk. Bugünlere kadar başımız dik alnımız ak geldik. Sizin gibi alçak gönüllü, güler yüzlü, mütevazi ve Balkan kökenli bir başkanımızla tanıştığımız için çok mutluyuz. Sizlerin kültüre ve sanat verdiğiniz değer doğrultusundaki çalışmalarınızı da takdirle karşılıyoruz. Bizleri kırmadınız, ağırladınız. Geldiğimiz günden görevi devredeğimiz güne kadar mücadelemizi sürdürmek amacındayız. Sizleri tanıdığım için çok mutlu oldum en kısa zamanda Manisa’da sizleri ağırlamaktan onur ve gurur duyarım” dedi.

Manisa Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Deniz’e teşekkür eden Belediye Başkanı Turgay Şirin ise “Gönül güzelliğinizi dilinizle yansıttınız. Ben de bu nazik ziyaretiniz için sizlere ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Burada bir Belediye Başkanı olarak değil sizden biri olarak konuşuyorum. Ben de Balkan kökenli bir aileden geldiğim için sizin gibi hemşehrilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duydum. En kısa zamanda inşallah Manisa’da da birlikte oluruz” şeklinde konuştu.

Dostane bir şekilde geçen ziyaretin ardından Eyüp Deniz, Başkan Şirin’e saat, takvim ve ve göçmen ezgilerinden oluşan CD ve hediyeleri takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Süper Lig: Akhisarspor: 0 - Fenerbahçe: 0 (İlk yarı) başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir