Alaşehir’de kütüphanesiz okul kalmayacak

Kampanyayla ilçedeki köy okullarında kütüphane oluşturulması amaçlanıyor.

Alaşehir Halk Kütüphanesi ve Alaşehir Belediyesinin ortaklaşa başlattığı ‘Kütüphanesiz okul kalmasın’ projesi kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ilçe halk kütüphanesinde kitap toplanıyor. 15 Mayıs’a kadar sürecek kampanyada toplanacak kitaplar köy okullarına teslim edilecek.

Alaşehir genelinde kitap okuma alışkanlığını daha ileri seviyelere çıkarmayı amaçladıklarını kaydeden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Geleceğimizi şekillendirmek ve daha güvenle bakmak için birinci önceliğimiz eğitim olmalıdır.” dedi.

Başlattıkları yardım ve destek kampanyalarında özellikle gençleri dahil ettiklerinin altını çizen Başkan Karaçoban , Merkez ve köy okulları için yaptığımız faaliyetlerde özellikle genç kardeşlerimizi dahil ediyoruz. Bu hareketle bir birimizle yardımlaşma ve dayanışma duygusunu güçlü kılıyoruz. Bu organizasyonlarla da maddi durumu düşük köy okullarımızda eğitim gören kardeşlerimiz için bu projeye ortak olduk.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Günde 14 bin ton atıksu arıtılacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir